Na co zwracać uwagę kupując telewizor?

Niewprawiony w technicznych aspektach telewizorów konsument z pewnością wie, że najważniejszymi cechami, które określają dobry telewizor, jest jego przekątna i rozdzielczość, którą będzie potrafił wyświetlić. Oczywiście te dwie cechy mają bardzo duże znaczenie, jednak kładzenie ich na szlaki jako głównych czynników wyboru jest ogromnym błędem.

Cechy techniczne, które znać powinien każdy

Pierwszym i najważniejszym punktem wyboru telewizora jest jego wyświetlacz. Z powodu bardzo wysokiej ceny pominąć obecnie jeszcze można telewizory OLED, które choć o niesamowitych możliwościach, są na kieszeń jedynie wąskiej grupy konsumentów.
Skupiając się na telewizorach LED, warto jest pamiętać o rodzaju matrycy. Na rynku występują dwa modele: VA i IPS. Choć laik będzie miał trudności w ich rozpoznaniu, to wprawne oko bez trudu wychwyci różnice pomiędzy nimi.
Telewizory LED z matrycą IPS charakteryzują się doskonałym obrazem pod właściwie każdym katem widzenia. W przypadku matryc VA następuje degradacja kolorów w skrajnych kątach.
Są one natomiast posiadaczami znacznie lepiej odwzorowanych kolorów i lepszego kontrastu, co z pewnością dla osoby która będzie oglądała telewizor z jednego punktu, będzie miało znacznie większe znaczenie w przypadku wyboru dobrego telewizora LED.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *